• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Internet web stranica

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Leard

Intern
25 февруари 2013
1
0
Sakam da sozdadam moj sajt pa sakav da ve prasam nesto.
Dali vo makedonija ima web strani koj koristat Google Adsense?
Dali ke me primat so google adsense so albanski sajt?
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
Тешко дека ќе праиш пари од AdSense во Македонија и тоа на Албански, Македонски, Српски, Бугарски итн јазик затоа што пазарот е премал т.е. никој не троши пари па за да добиеш ти со поставување на огласно место.
Не дека не е возможно али имаш прилично строги критерими за да бидеш прифатен, да рекламираш, добиеш пари па и да бидеш исплатен.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,220
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно