• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интернет во Back Track 3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Може да ми каже некој како да направам интернет конекција во Back Track 3.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Зависи каква конекција ти треба... ако ти треба обична конекција за адсл само пиши pppoe-setup и следи упатствата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

damjan_ku

Intern
18 октомври 2007
129
7
Па pppoe за Адсл. Ке прабам сега па ке пишам што сум направил.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Кога ќе те праша за ДНС серверите, пиши "server" за да ги земе ДНС серверите од конекцијата т.е. да немораш рачно да ги подесуваш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно