1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интернет продажба/кредитна картичка

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Corba, 19 Февруари 2017.

 1. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  170
  55
  11 Јануари 2015
  Машко
  Што све треба да се направи да се наплаќа преку кредитна картица на веб страна, кои се условите дали треба договор со некоја банка?
   
 2. P.Overdrive

  P.Overdrive
  Gaining Experience

  505
  478
  23 Јуни 2010
  1. Отворање фирма
  2. Склучување договор со банка
  3. Имплементирање на решение за наплата
   
 3. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,180
  1,084
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Малку ти е двосмислено прашањево.
  Доколку сакаш тебе да ти плаќаат, решението е тоа што го напишал членот над мене.
  Доколку сакаш ти да плаќаш со картичка на интернет, треба да побараш само картичката да ти ја заменат со соодветна во банката од каде што ја имаш. На некои картички не се овозможени интернет трансакции.
   
 4. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  586
  291
  9 Февруари 2008
  Ако имаш PayPal или нешто слично, разгледај payment gateways како stripe.com
   
 5. Viziano

  Viziano
  Intern

  13
  1
  9 Јули 2014
  Машко
  Ни PayPal ни Stripe не се достапни кај нас.

  Разгледај 2checkout.
   
 6. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  40
  70
  30 Март 2018
  Да не отварам нова тема ја најдов оваа, нема некоја голема поврзаност освен „Кредитна Картичка“ али ваљда ќе се најт некој шо ќе ми одговорит.

  Дали некоја од IT Продавнициве имат безкаматна стапка ко ќе купиш на рати со кредитна картичка од Комерцијална Банка (договор ваљда со К.Б)?
  Глеам сите имет од скоро сите банки, само од Комерцијална не, шо ми е многу чудно. Ако имат некоја листа од сите фирми шо даваат таква понуда би му бил многу благодарен на тој шо ќе ја споделит. Поздрав
   
 7. lumibi

  lumibi
  Intern

  40
  7
  5 Јуни 2008
  Na web stranata na Bankata stoi deka imaat na 12 rati bez kamata so Neokom AD i so nitro kompjuteri. Verojatno mozda ima i drugi prodavnoci no ne se vneseni vo sistem.
  Iako toa so kamatata e malce interesno, plati kes i odma imas namaluvanje odnosno realna cena vo, zemi na rati bez kamata izleguva druga cena koja ja imas do krajot na plakjanje na istata.
   
  На psyman му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,037
  8,152
  23 oктомври 2012
  Машко
 9. psyman

  psyman
  Gaining Experience

  40
  70
  30 Март 2018
  Го видов ова.. али

  Листа на продажни места со кои Банката има договор за плаќање на рати без камата со дебитни картички издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

  :(
   
 10. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  791
  1,261
  20 Јануари 2015
  Машко
  Смени ја банката, Комерцијална држи еден куп големи фирми и државни институции, па работа со население не им е прироритет, види Тутунска, Шпаркасе, евентуално Стопанска.
   
 11. lumibi

  lumibi
  Intern

  40
  7
  5 Јуни 2008
  Ipak ti preporacuvam bilo kade da odis, citaj gi malite bukvi na sekoj dogovor za kartichka ili bilo sto!
   

Сподели

Вчитување...