1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интернет пред инсталирање на драјвер, после НЕ

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од goodboy, 23 Март 2011.

 1. goodboy

  goodboy
  Intern

  849
  21
  12 Јануари 2008
  Значи буквално е така. Кога го реинсталирав, имаше интернет. Без драјвер за етернет.
  Потоа го пуштив драјвер гениус да скенира, пронајде драјвери, ги симна и ги инсталирав.
  После тоа, ми се изгуби она компјутерчето долу во ќошето, го нема ем во нетворк конешнс, и кога креирам по туторијалов не ми се покажува дека е креирано ?!!?
  Интернет никако нема откако е инсталиран драјверот.

  Со истиот кабел од истиот модем со истиот кабловски интернет има на друг компјутер, пробав на лаптоп.


  Некоја помош ? :S
   
 2. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  341
  152
  10 Август 2008
  Машко
  Избришај драјверот. Напраци system restore до пред да го инсталираш драјверот.
   

Сподели

Вчитување...