• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

internet page

 • Ја почнал/а темата
 • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Ова ме се деси пред некој ден но и така мораше да го реинсталирам па не замарив толку

го ставив во оваа категорија бидејки мислам дека е е тоа проблем:plachko2:

вака претежно е на firefox пробав и на опера истото ми го прави

некои страници не ги отвара

на пример google ми го отвара но кога направам search голе во статусот почне и си стои waiting for google.com.

gmail isto taka и уште некои страни


некои ги отвара но некои не сака

ај го скенирав PCсо најновиот НОД нема ништо ај со kaspersky опет нема ништо :isplashen:


знае некој што е проблем

позз
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Хм... го имав апсолутно истиот проблем .. Некои страни отвара некои не .. Само што кај мене не беше проблемот заради вирус туку зараде погрешно конфигурирање на firewallот на мојот сервер преку кој земам интернет

Дали си конектиран на индернет преку рутер ? Ако си пробај да го исклучуњ огнениот ѕид и пробај пак
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Да тоа прво пробав но неуспешно
конектиран сум преку адсл модем

сега моментално скенирам со spyware најдов еден backdoor но тој не би требало да го прави овој проблем:plachko2:
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Jaс имам сличен проблем. Ја користам Опера, и тука клиповите од youtube, metcafe... не ми ги отвара. Но, на Mozilla-та ми ги отвара :D. И оти сум си така мрзлив човек, ниту го скенирав од вируси, ниту формат, едноставно ако налетам на клип преку Opera-та, едноставно го копирам линкот и се префрлам на Mozilla :D
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Jaс имам сличен проблем. Ја користам Опера, и тука клиповите од youtube, metcafe... не ми ги отвара. Но, на Mozilla-та ми ги отвара :D. И оти сум си така мрзлив човек, ниту го скенирав од вируси, ниту формат, едноставно ако налетам на клип преку Opera-та, едноставно го копирам линкот и се префрлам на Mozilla :D
da ne ti fali nekoj plugin na operata stom ne ti otvora klipovi
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Neznam sto e ke go renistaliram pak

не е до никакви додатоци

До вчера ми работеше се
сеа еден сајт што го правам ми го отвара но форумот кој е на него не го отвара

не нервира така:lut2:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Neznam sto e ke go renistaliram pak

не е до никакви додатоци

До вчера ми работеше се
сеа еден сајт што го правам ми го отвара но форумот кој е на него не го отвара

не нервира така:lut2:
A da ne imas stavano nekoi add-ons?
Ako imas, otvori go tools menito i odi na manage add-ons i vidi da ne ti e staveno na disable.

Oti na eden drugar mu se sluci istovo...pa poradi gore navedenovo mu kocese se na mozilata.
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
I mene mi se slucuva istoto sega. Pred nekoe vreme zakaciv PrivacySet.A trojan , i od togas Firefox-ot ne mi raboti. Sega koristam Safari. Neznam kako da go popravam. Skenirav so nod ama ne go trga. I plus, mnogu mi e usporen laptopov, neznam zaradi sto e. Ke mora format da jade valjda.????
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
I mene mi se slucuva istoto sega. Pred nekoe vreme zakaciv PrivacySet.A trojan , i od togas Firefox-ot ne mi raboti. Sega koristam Safari. Neznam kako da go popravam. Skenirav so nod ama ne go trga. I plus, mnogu mi e usporen laptopov, neznam zaradi sto e. Ke mora format da jade valjda.????
use my personal message :LOL:
ne samo poradi toa sto ne ti otvora strani, tuku i poradi toa sto ti e baven.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
Ne e do nikakvi add ons na mozilla
istiot problem e i so IE i so opera nekoi strani ednostavno ne gi otvara

скенирав со НОД не ми најде ништо со касперску исто така не ми најде ништо со авира најде неколку backdoors ги тргнав но го имам истиот проблем

и фино лепо си направив формат на ц и сеа се се ок

но сепак би сакал да го дознам проблемот до што е ако ми се сеси во иднина :isplashen:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
eve go ponogo istiot problem

ke skeniram i sto drugo spyware itn

a pravi mi samo na odredeni strani kako gmail hotmail google yahoo i na nekoi forumi :plachko2:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
2009 ? hmmmmz..
Officijalno se ushte e 2007..
Potoa neoficiјalno imashe i 2008, koja praveshe mnoogu pogolema shteta od kolku korist.. A za 2009 neznam..
постои касперски 2009.. јас ја имам инсталацијата од него, но незнам што им значи тоа 2009 (најверојатно не е година) :LOL:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
kaspersky ne sum go probal i nema najverojatno da stignam do nego

sega sum 99.9% siguren дека е вирус црв или ...

Нод не ми регистрира ништо пада во вода сите зборови за него дека е најдобар

касперску регистрира нешто но не се

надам се на BitDefender ке ми заврши работа
BitDefender Total Security 2008 и скенира моментално

а има еден фајл кој ми се стартува на стартуп

xrcyyavw.dll не сака да се исклучи во систем32 пробам да го избришам не сака но на друг начин сака

но најверојатно има и други фајлови заразени да пак си се направи

а касперску ми ги пријави сл вируси

hijacker.....
kogueantispyware
...

ajde bitdefender e dobarke sredi on rabota :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
epa ne znam
во моментот не можам на google да видам

проверив дали сум го исправно напишал малку сум уморен сеа но правилно е:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
bitdefender radi sa pupu paru

iako tuka imam malku ram drugiot pc ne mi e vo blizina da mu dodadam malku na ovoj ram pobrzo da bide

do sega najde 5 koi drugi programe ne gi nasle

a toa e browser virus crv stetnik

na skoro site browseri blokira nekoi strane po koj algoritam izbira nemam veze posto ima neki nepoznati koi gi blokira
ali si najdov nacin da gi otvaram so moj sopstven browser raboten vo c++ :D

ke ja razgledam stranata pogore ako ne napravam nisto i sea

pozz
 
 • Ја почнал/а темата
 • #24

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
511
www.ibiz.mk
ja mene bese virus se se sredeno sega

bitdefender si zavrsi rabota :bravo::bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно