1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интернет од Неотел

Дискусија во форумот 'Неотел' започната од Crazy, 8 Април 2017.

 1. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  164
  29 oктомври 2016
  Машко
  Здраво почитувани форумџии.

  Дали има некој корисник на Неотел преносниот пакет ?

  Сакам да знам која е брзината, стабилноста и мене ме интересира за пакетот 60гб вимакс
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,687
  9,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Jas imav vo kancelarija wimax od neotel nekolku godini mislam 10mbps brzinata deka bese. Bese mnooogu stabilen, nikogas nemav nikakov problem. Sho se veliT nemase ping dropnato.

  Vo ponovo vreme nemam info kakov e internetot.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
 3. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  164
  29 oктомври 2016
  Машко
  Prenosen ?
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,687
  9,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Da, nesto kako ruter so dve cudni antenicki. I cuden eden adapter za strija nemav videno takvo nesto do togas.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
  На Crazy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  Јас користам моментално WiMAX. Задоволен сум, стабилен е не е лош. Брзината варира ама сепак секогаш има над 2-3mbps. Обично навечер (20:00 - 22:00) и кога е лошо времето тогаш има пад на брзина ама океј е за нормална работа. Внимавај на кои локации сакаш да го користиш зошто немаат насекаде добра покриеност, прашај каде имаат антени. Доколку немаш во близина антена можеби ќе треба да ти наместат надворешна антена на рутерот за да имаш добар сигнал за што се доплаќа.
   
  На Crazy и Astro им се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,687
  9,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И кај мене беше нешто така слично во Аеродром.

  Иначе дечките од техничка поддршка секогаш спремни и максимално стручни. За комуникација и разбирање на највисоко ниво.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
  На Crazy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  164
  29 oктомври 2016
  Машко
  Daj ako sakas udri eden speedtest
   
 8. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  429
  114
  15 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]
  Со три активни корисници (youtube и fb)
   
 9. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,651
  13,009
  2 Август 2012
  Машко
  И натаму подобро од ADSL на телеком.
   
 10. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  164
  29 oктомври 2016
  Машко
  Mozesh da gejmash na nego bez lag ?
  Za drugar e, od dogodina ke ide vo studentski a tezok gejmer e, pa saka da igra, a drugi nikoi ne stavale tamu ovaa mu e edinstvena opcija

  I bi te zamolil ako ima nekoi tips & tricks da spodelish za brzinata
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,687
  9,388
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Se zavisi od lokacijata. Moze wimaxot da bide mnogu brz na edno mesto a da bide sranje 10 metri ponatamu.

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...