Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Internet Limiter

Статус
Затворена за нови мислења.

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Дали знаете некој добар програм за ограничување на времето поминато на интернет или уште подобро за блокирање на точно одреден порт после на пример 5 минути од конектирањето
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Интересно прашање.. Искрено, немам поим, никогаш не ми затребало такво нешто.. Многу ме интересира зошто ти треба, ако не е тајна :)

Инаку, имам користено програми од SoftPerfect за регулирање и контролирање на сообраќај, можам да ти гарантирам за квалитетот, а дали имаат такво нешто, разгледај подобро на сајтот (ама се сомневам)..

NetLimiter e доста напреден ама незнам ни за него дали има таква опција..

Разгуглав и еве што најдов, веројатно некој од нив ќе ти заврши работа: http://www.softplatz.com/software/internet-access-control/

Не сум во можност да тестирам некој сега.. Веројатно некој друг член знае конкретен софтвер и ќе го напише..
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Дали знаете некој добар програм за ограничување на времето поминато на интернет или уште подобро за блокирање на точно одреден порт после на пример 5 минути од конектирањето

За време ограничено не знам. Ако мислиш да одбројува на пример штом се конектира 60 минути, нема таква опција.
Со помош на рутер кој има firewall можеш точно во определен ден од денот да дозволуваш интернет пристап кон некој компјутер. На пример, секој вторник од 16-18 часот. Тоа се изведува преку блокирање/одблокирање на портите. Можеш да блокираш порти за емуле, торенти цело време. Но мислам дека не може после 5 минути откако ќе се закачи да му ја блокираш портата. Исто така имаш и филтер за страници т.е. страници кои сакаш да не може да се отвараат на тој компјутер.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Ако ви кажам зошто ми е ќе се убиете од смеење :) а иначе го пробав NetLimiter и ми заврши работи, многу добар програм можеш да го ограничиш протокот на податоци што го прави некој програм и ако го надмине лимитот нема повеќе интернет
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
а бе вие ќе се насмеете ама мене стемнато ми е :)) иначе приказнава е: си се научи мајка ми да решава квизови на мирц и сега не можам да ја станам од компјутер ај компјутерот ама ми ја окупира и собата и ми пукна филмот и сега нека решава да ја видам со лаг од 800 секунди :))
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
а бе вие ќе се насмеете ама мене стемнато ми е :)) иначе приказнава е: си се научи мајка ми да решава квизови на мирц и сега не можам да ја станам од компјутер ај компјутерот ама ми ја окупира и собата и ми пукна филмот и сега нека решава да ја видам со лаг од 800 секунди :))


hahahhaha :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Леле одлепено.
хахахахаахахахаахах
Ме изнасмеа до бесвест.
Свака част. Цар си :))))))))))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.224
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно