• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Internet Explorer 8 ќе биде пуштен до крајот на 2008

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139


На Financial Analyst Meeting-от што се одржа во минатиот четврток, Microsoft го потврди издавањето на новата верзија на Internet Explorer уште во текот на оваа година....
Раководителот на одделот за online услуги и Windows-и, Bill Veghte ја потврди оваа вест пред публиката. Во текот на месец Август се очекува втората бета верзија на Internet Explorer 8.

Потврдено е дека новиот Internet Explorer 8 значајно ќе ги поддржува HTML стандардите, за разлика од досегашните верзии, па следствено на тоа сите вебмастери ќе мораат да додаваат нови тагови на своите интернет страници.

Извор: Windowsxlive.net , Microsoft Developer Network
 
17 февруари 2008
193
2
Ке почекаме....Ке видиме што имаат да понудат..Не верувам дека Mozilla ќе имам потреба да го сменам.:loveFirefox:
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,276
329
Ајдееееее....

Кои болесници сте вие....

Ако сите други користат Фајрфокс, значи морате и вие?

7 постови по ред се против ИЕ.

Јас го користам ИЕ со години и ниту еднаш не покажал слабост. Сум користел Фајрфокс вистинско срање е.
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Дефинитивно Mozilla ИЕ некако е многу пластичен не ми се свиѓа уредуванјето кај него некако е ладен. Тоа е мое мислење.
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Дефинитивно Mozilla ИЕ некако е многу пластичен не ми се свиѓа уредуванјето кај него некако е ладен. Тоа е мое мислење.
Се во ред дека е твое мислење, али за еден интернет пребарувач да биде добар не е се во изгледот. Брзината пред се и со алатките кои ги нуди за олеснување при сурфањето, и ред други работи. :tainstven:
Али секогаш сум бил и ќе бидам против IE :ua::ua::ua:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Јас го користам ИЕ со години и ниту еднаш не покажал слабост. Сум користел Фајрфокс вистинско срање е.
Ај пробај вака.
Отвори ИЕ 6 и оди на www.softarchive.net и гледај таму доле кај саатот што ке ти се појави.
После пробај го истото со FireFox 1.

Мислам дека не треба повеќе да се кажува.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Потврдено е дека новиот Internet Explorer 8 значајно ќе ги поддржува HTML стандардите, за разлика од досегашните верзии, па следствено на тоа сите вебмастери ќе мораат да додаваат нови тагови на своите интернет страници.
Како се да е во ред со ИЕ па сега ќе го менувале и интернетот, ај да се прекрстам...
Уште малку треба за да го изеде лисицата...
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
Да. посебно од оние што не знаат што е тоа интернет прелистувач или оние што НЕ ЧУЛЕ за друго освен IE :ua:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Едно мало потсетување..
Темава НЕ е "IE vs Firefox, и ваше мислење за тоа кој е подобар"..
Читајте го насловот.
 

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
па јас веќе го имам ИЕ 8 !! но не го имам инсталирано а го има еден другар и си го користи, но и јас сакам да казам дека после верзија 6, 100% е побавен 7 или 8
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,923
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно