• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Internet Explorer 8 (IE8) Beta 1 достапен за симнување

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Новиот Internet Explorer 8 (IE8) Beta 1 беше представен од страна на Microsoft и направен достапен за симнување на 5-ти Март оваа година.


Оваа IE8 верзија можете да ја симнете Softpedia тука:
Internet Explorer 8 Beta 1 for Window XP SP2
Internet Explorer 8 Beta 1 for Windows Vista and Windows Server 2008
Internet Explorer 8 Beta 1 for Windows Vista x64 Edition and Windows Server 2008 x64 Edition

Кои се новините и подобрените работи кај IE8 можете да видите тука или да го симнете и сами да го пробате. :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Windows Update не функционира на IE8

Првата бета верзија на Internet Explorer 8, која минатата недела ја објави Microsoft, меѓу другите бројни багови како што се уривање и неправилно прикажување на интернет страниците, покажала и дека е некомпатибилна со Windows Update. При посетување на овие страници со новиот IE, ќе добиете порака дека страницата не работи со моменталниот web browser и дека треба да ја посетите со Internet Explorer 5 или некоја друга верзија.

Овој проблем може да се заобиколи ако се користи опцијата „Emulate IE7“ во оваа верзија на Internet Explorer, која е ставена за компатибилност, но бара рестартирање на програмата. Вреди да се спомне дека Microsoft планира да им овозможи на web дизајнерите да ја вклучат овие опција со користење за тоа предвидениот таг на страниците, но секако во сегашната верзија оваа можност поради нужното рестартирање е бескорисна.

Извор:ИДИВИДИ

Само за 1 недела и веќе почнаа проблемите и баговите. :))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,269
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно