• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Internal speaker недостига

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
945
581
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Не работи ни звучник, а како што проверив ни слушалки... Bluetooth звук како и Air пренесува...

Следно се случи,
пред Big Sur уште Sierra имав некој контолер за музика и ми идеше зукот преку некој Loopback аудио,
Продадoв контолерот стаив BigSur, остана loopback

скоро кога сакав да спремам еден мал portable звучник кој се полни на USB
дали претходно или откако избришав loopback audio ми ги снема Internal speakers

ни Midi поставките не помогнаа ниту го прикажуваа internal звучникот како и слушалките...

Исто пробав и со инсталација на понова верзија на software-то што беше со Loopback Audio
ми ги прикажува исто старите поставки на сетирања и пак вади звуци преку BT или Air ама ги покажува internal speakers дека фалат....


Any suggestions... со задоволство би бил и појасен ако треба!!!
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
86
88
Скопје
Nem_Akata's setup  
Processor & Cooler
Core i5 3570 3.4GHz
Motherboard
Fujitsu P710
Storage
2x120GB SSD 2.5TB HDD
RAM
8GB
Case
Fujitsu P710
Keyboard
IBM Model M 1987
Audio
Scarlett Solo DAC, Bowers & Wilkins DM14, Philips FA960
Monitor
Benq 24" GW2470H
OS
OS X 10.9.5 / 10.11.4
Го среди проблемот?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
945
581
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Скоро... Купив bt слушалки in ear, over ear и нарачав "на пишанка" M1, попатно научив и по некоја лекција...

Sent using Tapatalk
 

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
86
88
Скопје
Nem_Akata's setup  
Processor & Cooler
Core i5 3570 3.4GHz
Motherboard
Fujitsu P710
Storage
2x120GB SSD 2.5TB HDD
RAM
8GB
Case
Fujitsu P710
Keyboard
IBM Model M 1987
Audio
Scarlett Solo DAC, Bowers & Wilkins DM14, Philips FA960
Monitor
Benq 24" GW2470H
OS
OS X 10.9.5 / 10.11.4
Скоро... Купив bt слушалки in ear, over ear и нарачав "на пишанка" M1, попатно научив и по некоја лекција...

Sent using Tapatalk

Со среќа да го користиш M1-от, би сакал и ја да можам да си приуштам таква машина наредната година.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
945
581
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
"Пишанката" се процесира, ама оптимист сум секогаш... Со работа и добар тим сѐ се поставува, некогаш за некој месец, некогаш за година...

Sent using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,099
Мислења
877,642
Членови
30,697
Најнов член
ANGEL2828
На врв Дно