• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интересни WEB страници

genius

Gaining Experience
6 ноември 2007
361
268
genius's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i3 4150
Storage
Western Digital 1TB EZEX + Western Digital 250GB
RAM
8GB DDR3 Kingston
Video card
Asus HD7750 1GB DDR5
Audio
Samson SR850
Monitor
LG 24' IPS + Samsung 19'
OS
Ubuntu 16.04 + Windows 8.1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.511
1.366
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
www.sat-gps-locate.com
На овој линк можете да внесете кој било број на мобилен телефон и за неколку секунди ќе ви ја каже точната локација каде се наоѓа корисникот. Функционира и е бесплатно.
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
www.rukola.com

Сајт со смешни слики кои исто можете да ги ставете на вашата веб страна... Немаат никаков Copyright.
 

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
www.sat-gps-locate.com
На овој линк можете да внесете кој било број на мобилен телефон и за неколку секунди ќе ви ја каже точната локација каде се наоѓа корисникот. Функционира и е бесплатно.

Стари финти братче претпоставувам што може да е :ermm:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
http://kino.to/

Онлајн гледање филмови.

Само единствен проблем е тоа што е на германски.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.622
Мислења
927.270
Членови
33.215
Огласи
1.325
Најнов член
TalkTalk
На врв Дно