• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интересни видеа по повод пензионирањето на Бил Гејтс.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Како што претходно објави Бил Гејтс официјално ќе се симне од претседателската фотелја на гигантот Microsoft во Јули 2008 година. Еве неколку интересни видеа по овој повод.

Дејвид Летерман за Бил Гејтс:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=9cYNPkPhKZM"]YouTube - Bill Gates Retirement skit on Letterman[/ame]

Доста реално! :LOL::LOL:

Еве како би изгледал последниот работен ден на Били. :))
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=HEWMC4usElM"]YouTube - Keynote - Bill Gates' Last Day - January 6, 2008[/ame]


Ах бре Били, ќе можеш ли да живееш без Microsoft? :))
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
OMG колку убаво пее:)))Душиче сигурно не му е лесно и на него.Сепак парите никогаш нема да можат да му го надоместат животот со пријателите и колегите.
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,681
333
Мораме сите да признаеме дека иако си изгради империја/монопол кој го злоупотребуваше, сепак човекот беше талентиран и заслужен за се. Аплаус за него.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Оф леле колку немат некои луѓе што да прат во слободно време!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,574
Мислења
823,663
Членови
28,077
Најнов член
Brlebrle
На врв Дно