• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интересни веб сајтови

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Листа на некои повеќе, некои помалку корисни веб-страници и некои толку корисни што ќе помислите како сте живееле досега без нив.

150390_2.jpg

1. Креирајте онлајн телефонски број. Кога ќе ве повикаат, добивате e-mail кој ве информира за тоа. Снимената порака можете да ја даунлоадирате и да ја слушнете на вашиот компјутер. Како телефонска секретарка на вашиот компјутер.

150390_6.jpg

2. Spy Pig. Сигурно ви се случило да испратите e-mail и да сакате да знаете дали оној што го примил го прочитал. Со оваа апликација ќе можете да ја задоволите таквата љубопитност.

150390_4.jpg

3. За Deezer се вели дека е најдобриот онлајн музички плеер. Има голем избор на достапна музика, а ако не знаете што да слушате во моментот, Deezer може да ви направи плеј листа според вашата омилена песна.

150390_7.jpg

4. Преку Polycola можете да користите повеќе пребарувачи одеднаш, за посигурно да го најдете она што го барате. Посекако проверете го FireFox HOT. Сега можете да го додадете PolyCola на FireFox само со еден клик.

126082_103.jpg

5. На Wild Mood Swings можете да пребарувате според тоа како сте расположени. Одбирете расположение и Mood Swings ќе најде веб страна поврзана за вашето моментално расположение.

126082_106.jpg

6. Soonr. Преку оваа апликација можете да имате пристап до вашиот PC преку кој било друг компјутер или мобилен телефон.

126082_108.jpg

7. BugMeNot. Oваа веб страна ви овозможува да ја избегнете досадната регистрација која ја бараат повеќето веб страни, инстантно ви овозможува логирање на секоја страна на која треба да се регистрирате.

126082_109.jpg

8. mailbigfile.com. Како што може да се претпостави од името оваа апликација ви овозможува да праќате големи фајлови преку интернет, за разлика од вашиот меил преку кој сте ограничени на 5mb, преку mailbigfile можете да испраќате и до 100 мегабајти на секоја e-mail адреса.

126082_117.jpg

10 minute mail. На оваа веб страна можете да креирате привремена е-пошта што истекува по 10 минути.

126082_127.jpg

11. Преку Google STP можете да испраќате какви било содржини од интернет до кој било мобилен телефон-бесплатно


БИ МОЖЕЛО ДА ВЕ ИНТЕРЕСИРА И:

wc_small.jpg

Дали сте интернет зависник? Дали сметате дека сте интернет зависници и како да го проверите тоа? Оваа листа ќе ви помогне да ги откриете знаците, од кои ќе можете да заклучите дали сте навистина интернeт зависник.

notlong.png

Make a long URL notlong
notlongАко сакате некоја многу долга Интернет адреса да ја пратите преку e-mail, да ја прочитате преку телефон или едноставно сакате да ја запомните, тука е Notlong.com. Долгата адреса, со Notlong ќе ја направите “недолга“.

Извор: www.365.com.mk
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
fiascooo кога веќе копираш работи, линкај до изворот како што треба, смачено ми е веќе да ти ги едитирам и бришам постовите!

Сајтот е http://365.com.mk а не 365.com :lut2:
 
V

Vendetta-88

Гостин
Инаку Google Send To Phone услугата работи само во САД, а колку што знам ние сме во Македонија, така да можиш да направиш еден edit и да го отстраниш тој дел.

Плус ја испробав BugMeNot со it.com.mk и многу интересни кориснички имиња и лозинки даде, плус, нормално дека не работеа. Чисто губење на време.

Па дај бе, барем прво нешто испробај пред да пастираш линкови.

P.S. кога го читав воведот добив чувство дека ова е уствари реклама за некој производ на Apple :D
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Плус ја испробав BugMeNot со it.com.mk и многу интересни кориснички имиња и лозинки даде, плус, нормално дека не работеа. Чисто губење на време.

BugMeNot e интересен сајт, мене ми има помогнато неколку пати кога сум немал време да отворам корисничко име некаде.. Тоа што некои accounts не работат, не го прави помалку добар :)
 
V

Vendetta-88

Гостин
BugMeNot e интересен сајт, мене ми има помогнато неколку пати кога сум немал време да отворам корисничко име некаде.. Тоа што некои accounts не работат, не го прави помалку добар :)

Вероватно е така, али во слчајот со it.com.mk не работи, барем не кај мене :D Инаку малку off-topic, имав инсталирано еден download manager кој уствари беше add-on за ie7, и на форуми можев да превземам фајлови без да се логирам (пример modmymoto.com), еден вид на bypass, ептен корисно.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com

London

Intern
6 октомври 2009
28
0
www.warezmk.info
http://www.izgubeni.com/
На сајтот може дасе најде све од новости/чат/радио до превземање на секаков софтвер....
наскоро ке биде све поедноставно засега све е линковано до различни домени...
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
http://macedonia.com

Интeрeсeн сајт направeн од грцитe кадe Mакeдонија e прeтставeна како Сeвeрна Грција уштe во 1995.

Па кога нeкој странeц ќe отвори macedonia.com чисто информативно да види која e Mакeдонија, има што да види.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.393
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно