1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интересни производи од интернет продавници

Дискусија во форумот 'Останато' започната од TATA_MATA, 3 Септември 2013.

 1. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,650
  1,908
  25 Март 2013
  Машко
  Во оваа тема би сакал да си препорачаме производи кои можат да се купат на интернет, а притоа препорачаните производи би требало да се одлични зделки и да се издвојуваат од останатите по својата уникатност(што воопшто ги нема кај нас), цена, корисност, практичност, квалитет, забавност..
  Убаво би било да се посочат дел од карактеристиките по што се издвојуваат од други слични производи.


  1.Сад за чај во облик на музичка нота, бесплатна достава, цена помалку од еден долар
  http://www.tinydeal.com/jumping-musical-note-tea-herb-filter-color-assorted-p-13991.html

  2. Обетки во облик на змеј, бесплатна достава, цена помала од 2 долара.
  http://www.tinydeal.com/oriental-dragon-design-pendant-earrings-for-girls-p-66034.html

  4. УСБ 3.0 со 64 гига (нели ти стига, стик од 64 гига кажи ми тиии) за 700 денари, бесплатна достава, http://www.aliexpress.com/item/Good...en-Drive-Disk-Stick-Pendrives/1093443723.html
  Ваши предлози?
   
 2. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  522
  422
  23 Мај 2009
  Немојте да се заебете со USB-во. Продавачот има само 9 рејтинзи. Kingston HyperX 64GB за тие пари мало морген.
  Јас нарачав мемориска картица од некој таков член на eBay. После некој ден типот си го избриша акаунтот и морав да се замарам со техничка поддршка за да ми ги вратат парите.
   
 3. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Еден пријатеј така зема екстерен хард 500 GB. Го пуни 8GB и нема место. Го отвараме внатре усб од 8гига и стиропор:angry:.
   
  На Mr.Jack, olikomerc, uwemi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,650
  1,908
  25 Март 2013
  Машко
 5. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  522
  422
  23 Мај 2009
  Еве дел од последните рејтинзи за второво USB:

  Се продаваат и на Реклама5 USB-a со голем капацитет по такви цени, само што се ужасно спори и речиси неупотребливи... и не заслужуваат препорака на IT форум. Можда на Кајгана би прошле :)
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,650
  1,908
  25 Март 2013
  Машко
  Да бе стварно така е, па згора на тоа и пази што им викал дека ке им врати 10 долари ако пишат дека е се супер. Затоа сите останати коментари се со 5 ѕвезди и пофалби.

  The product is false and does not work. The seller do not want to give all my money back. He promises me to give me 10$ if I give him 5 stars in the feedback and I say that he works fine.

  Don't buy anything to this seller.
   
 7. LifeBindeR

  LifeBindeR
  Intern

  107
  37
  29 Мај 2013
  Машко
  Еве USB 3.0 што работат како што треба со 70+ мб/секунда од подобри производители па размисли дали ќе најдеш 64GB USB 3.0 за 16 долари
  Blaze B10 USB 3.0 16GB $13.99
  (SSK) 32GB Super-speed USB 3.0 Flash Drive $22.79
  Silicon Power 32 GB Blaze B10 USB 3.0 Flash Drive $20

  моментално има некој попуст на амазон еве и бенчмарк за него од некој што го купил:
  Some benchmarking using CrystalDiskMark (on a HP dv6, IntelCore i7, 6GB RAM, Win7):

  Connected to a USB3 port (max):
  Read : 116.085 MB/s
  Write : 57.073 MB/s

  Connected to a USB2 port (max):
  Read : 31.983 MB/s
  Write : 21.868 MB/s
   
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  Ako na pisuva Top Rated Saller... ne kupuvam od nego :)
   
 9. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,650
  1,908
  25 Март 2013
  Машко

Сподели

Вчитување...