• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интересни флеш сајтови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,330
28,680
kalco.ru
Гуглајќи така низ интернетов налетав на еден многу јак сајт:bravo:
Целиот сајт е во флеш изработен со многу доба смисла на целото.Јас едноставно се заљубив во него.
Еве видете го и искомнтирајте
flashsite
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,274
333
Глупости. Се тоа анимациите ме нервираат. :lut2:

Инаку не сакам флеш сајтови. :D
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
LOL.. Ова ко игри да играш.. Не е страна.. Интересно да ти е да си шеткаш.. :))

Ептен интересно. :bravo: Само, лошо е за посетители со слаб интернет.. Никогаш нема да им се долоадира странава..
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
http://www.airforce.com/technology/technology.php

Пред 8 години, на старата верзија од овој сајт сум зе заљубил во флеш, тогаш чекав со саати за да го разгледам цел сајт.
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Ејјј www.2advanced.com, не ми текнуваше како се вика баш го барав и него да го ставам. Сајтов е ремекдело, незнам човек кој може да му одолее...
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Ејјј www.2advanced.com, не ми текнуваше како се вика баш го барав и него да го ставам. Сајтов е ремекдело, незнам човек кој може да му одолее...
Пред 3-4 години еден другар ми го покажа,навистина е супер,но сега е....(без зборови..) :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
За странава немам коментари,вакво нешто немам видено,погледнете го само портфолието,после ова не знам кој нема да се заљуби во флеш :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,074
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно