• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интересна On-line игра

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Икариам е интересна игра слична на OGame, само што дејството се одвива во старо време, односно во античко време.
Линкот за играта ви е следниов ba.ikariam.com

Проверете сами,навистина е интересна. (Како Age of Empires е нешто)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Јас ја имам играно порано. Е интересна на почетока ама потаму малце ми се здосадва. Како и да е интересно е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно