• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интересна детективска игра?

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
Znaete li nekoja interesna detektivska igra sto ste ja igrale i stvarno vi ostavila dobar vpecatok???
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.682
30.133
kalco.ru
james bond nightfire малце е постара ама стварное добра ти ја препорачувам,ако почмеш да ја игаш додека не ја свртиш нема да ја оставиш
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Max Payne одамна ја немам играно интересна игра.
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Земи си Sherlock Holmes ако ти е за детективска, ама многу е тешка. Мене лично многу ми се интересни, ама ако си слаб на нерви тешко на тастатурата.:D
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Исто така интересна е Belief & Betrayal
B&B_Screen_03.jpg
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
хммз.. За последниве 2 првпат слушам. А 007 и Max Payne ги свртив и двете и се одлични игри.. Само не се некој којзнае какви детективски, т.е не се некој со многу истражување.. Повеќето е акција.

Инаку, незнам дали ја имаш играно CSI.. CSI Miami ја немам играно сеуште, а додека пак првиот дел го свртив.
Додека ја играш играва многу пати тотално се губиш и незнаеш што треба следно.. Исто доста е и нервозна при такви моменти.
Па, ако имаш живци и желба, пробај ја.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Упс..Печатна грешка.. Добро де.. Битно сфативте на што мислам :))

бтњ. Ја спуштам Belief & Betrayal во моментов.. Па.. Ќе видиме како ќе се покаже.
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
CSI ja nemam igrano ama vikaat deka e mnogu teska

aj pratete link od kaj sto ja siminate Belief & Betrayal
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
CSI ги имам играно сите делови до сега. Ептен е интересна само на моменти можи да те полуди.:) Сега баш запнав малце на последниот дел CSI - Hard Evidence а иначе според мене најтешка е Мајами.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
EJ i mene me interesiraat vakvi igri, ali ako imate najdeno link za siminjanje (bezbeden i da ne bide trial) onda ve moalm aj postirajte go...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@''TcM>>
јбг, сите овие игри се плаќаат, али сум слушнал некаде дека можат да се „купат„ по ниски цени од некое си пиратско пристаниште....:tainstven:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
хммз.. За последниве 2 првпат слушам. А 007 и Max Payne ги свртив и двете и се одлични игри.. Само не се некој којзнае какви детективски, т.е не се некој со многу истражување.. Повеќето е акција.

Инаку, незнам дали ја имаш играно CSI.. CSI Miami ја немам играно сеуште, а додека пак првиот дел го свртив.
Додека ја играш играва многу пати тотално се губиш и незнаеш што треба следно.. Исто доста е и нервозна при такви моменти.
Па, ако имаш живци и желба, пробај ја.

Kako moze za niv da ne si cul?
CSI e pravena na baza na ovakvi igri:)

@Ago
Ima povekje detektivski avanturi (ne se akcioni) : Site so Agatha Christie http://www.agathachristiegame.com/
Sherlock Holmes ..... pa imas i cel serial so Nancy Drew(samo malku se detski, sto ne znaci deka ne se dobri i se lesni).
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Пробај ја CSI - Hard evidence,
многу добра игра али малце е тешкичка, ако сакаш да си помачиш малце мозокот дефинитивно тоа е играта :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Ima povekje detektivski avanturi (ne se akcioni) : Site so Agatha Christie http://www.agathachristiegame.com/
А да.. Има доста интересни од Agatha Christie.. 90% ги имам свртено.. А навистина ги има многу..
Додека сме кај ова, веќе ако бараш подолга игра со мислење, иако не е нешто детективска, строго ги препорачувам двата дела од syberia. Дефенитивно една од подобрите игри што ги имам играно.. Но пак ќе кажам, иако има доста барање, истражување и слично, не се работи за некоја строго детективска игра.
 

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
А да Сибир (Syberia) е многу јака игра, а оти велиш дека не е детективска? Можи не се базира баш на такви случаи ама мисиите кои треба да ги вршиш се слични на останатите детективски игри. Јас иначе сум го свртил вториот дел одамна а првиот никогаш го немам играно, ете сега ке го побарам него. Ги обожавам игриве со детективи и многу од нив имам низ дома.
BTW Ако можи некој да ми поможи - ако ја има играно Sherlock Holmes vs. Arsene Lupin (Nemesis) сум запнал на Baker Street кога ќе ја замам Six Birds Poem не сака никаде да ми оди Холмс - вели „Немам причина да одам таму“.:)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Моја препорака за детективска игра - дефинитивно CSI.
Имаш вака:
CSI 2 - Dark motives
CSI 3 - Dimensions of murder
CSI 4 - Hard evidence
Јас сите ги поминав. Не се тешки. Можеби последната е малку потешка али не е проблем. Имаш на интернет побарај Walkthrough и ќе ги добиеш местата каде има докази, каде треба да ги однесеш и сл.
Во секој случај добра игра. Пробај ја.

B00014WNE6.01.LZZZZZZZ.jpg

CSI3DimensionsOfMurder.jpg

2001436726188925486_rs.jpg
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Моја препорака за детективска игра - дефинитивно CSI.
Имаш вака:
CSI 2 - Dark motives
CSI 3 - Dimensions of murder
CSI 4 - Hard evidence
Јас сите ги поминав. Не се тешки. Можеби последната е малку потешка али не е проблем. Имаш на интернет побарај Walkthrough и ќе ги добиеш местата каде има докази, каде треба да ги однесеш и сл.
Во секој случај добра игра. Пробај ја.

Cheater :ha:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139

Не е за Cheater работата. Си ја играл ли играта? На CSI 4 - Hard evidence заглавив на едно место 4-5 дена. Толку се изнервирав што морав да побарам помош. Инаку глупаво е да ја играш играта со сценариото пред тебе. Мислам, која е поентата... :ha:
 

ivanus

Intern
28 јуни 2008
118
3
Не е за Cheater работата. Си ја играл ли играта? На CSI 4 - Hard evidence заглавив на едно место 4-5 дена. Толку се изнервирав што морав да побарам помош. Инаку глупаво е да ја играш играта со сценариото пред тебе. Мислам, која е поентата... :ha:

Сум ја играл, стварно има некои места кои се многу зезнати и докази кои воопшто не се видливи, али затоа има помош од самата игра. Иначе стварно мислам дека никој неможе таа игра да ја изигра без барем еднаш да побара помош!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.134
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно