Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Интересен симулатор за CCNA/CCNP

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Znam deka ima pocnato tema za Cisco CCNA no najdov na internet edna mnogu dobra web strana simulator koj vi ovozmozuva da si zakazuvate Lab na Cisco vistinska oprema se raboti za 1600 series router i catalyst 2950 switch.Sajtot vi ovozmozuva direkten telnet do opremata.Probajte go bidejki najgolem broj simulatori za CCNA i CCNP ne gi podrzuvaat site naredbi vo IOS.Sajtot vi ovozmozuva direkten pristap do opremata taka site naaredbi se ovozmozeni.Momentalno ima eden Lab no se spremaat uste drugi dva.Sajtot moze da se koristi i pri spremanje na CCNP a se e besplatno samo treba da se registrirate najdolgo vreme za lab e 2 saata.

hxxp://www.firewall.cx/cisco-lab-introduction.php
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
289
San Francisco
www.linkedin.com

сум ги утнал линковите :D место cisco1, треба ccna1 итн пр. http://cisco.edu.mk/ccna1

али материјаливе се за ccna 640-801, сеа новиот се слуша 640-802, разликата е што во новиот било додадено wireless и ip v6, а избацено ISDN...за други промени незнам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.222
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно