• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Интеpнетот во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
Ќе тепам некого :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: !

Ниедна страна неќе да отвори 'интернетов' во Македонија. Јао гледам владата какви напори прави :ua: :ua: :ua:.

Нека не прават маркетинг финти, не сме ние заморчиња, плаќаме за 2 мегабита добиваме 32kbps, а пола од страните не ги отвара :plachko2:.

И Трендо и Грујо и Бранко и све нека иде преку три :ua:.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Ќе тепам некого :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: :lut2: !

Ниедна страна неќе да отвори 'интернетов' во Македонија. Јао гледам владата какви напори прави :ua: :ua: :ua:.

Нека не прават маркетинг финти, не сме ние заморчиња, плаќаме за 2 мегабита добиваме 32kbps, а пола од страните не ги отвара :plachko2:.

И Трендо и Грујо и Бранко и све нека иде преку три :ua:.
So internet imas?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
MT.net ADSL.. абе не е до мене, сите имале проблеми :mad:
 

007Milla

Intern
4 февруари 2008
70
0
Jas imam doma ON-NET Wireless,i generalno sum zadovolna...
A BRZINATA mi e sekogas vo prosek: 11.0Mbps.
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Abe begaj i jas ne sum ic zadovolen.:ljut: Inace imam internet od cabletel toj paket so e so 2giga i ne sum zadovoooleeeen :pcuenje::lut2:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
WTF? Кај мене има интернет тип топ, сите страни си ги отвора топ и брзината е онаа за која сум платил.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
So internet, vo sporedba so drugite zemji vo svetot nie sme DALEKU so godini. Toa sto se nudi vo dr zemji, kaj nas za ista cena (ili poskapo) doaga za od prilika 4-5 god. Pa videte sega :)
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Да чукнем у дрво, адсл-от од мтнет стотката не ми прави некој проблеми, скоро никакви.
Понекогаш забушава, ама нее ништо тоа.
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Единствен "добар" интернет провајдер сега засега мислам дека се МТНет со АДСЛ-от. Јас го користам веќе 3 години и досега сум немал некои сериозни проблеми. За подобар и поквалитетен интернет малку, уствари не малку, малку повеќе ќе почекаме :)
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,022
620
More vo severoistocniot del na makedonija cel mesec internetot od MTnet bese koska, sega poslednive 3-4 dena nekako se opravi, pred toa imav brzina od 256 kbps, a treba da imam 2mbps, i ping mi vadese od 500 do 999 ms. :lut2:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,987
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно