• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Intel Xeon E3 1220 V3 3.1GHz 8MB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
943
762
Мислење на кое ниво е од И3 И5 И7
Дали го има некој и дали е добар за гејминг
Ќе оди во комбинација со 8гб ддр3 1600мхз
120гб ссд гигабај 500гб хдд и р7 260х ?


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: b.a

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,446
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно