1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Intel Skylake Т серија

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од ARMac, 6 Август 2016.

 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Дали некој имал искуство со оваа серија на процесори? Посебно ме интересира i5 6400T кој според тоа што читав, кога ќе се уклучат C1 states, типична офис конфигурација со H110 плоча, SSD диск рам и вентилатори, потрошувачката (од штеќер) паѓала под 20W. Со тоа што кога ќе се одземе процентот на изгубена енергија при конверзација, се доаѓа до импресивна бројка. Па скоро колку U сериите на хасвел во лаптопиве.

  Неможам да најдам солиден ривју никаде со тоа колку е стварно брз (односно спор) за да споредам. Инаку на ebay се наоѓа за отприлика 160$ (~8800 ден.)
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,779
  27,501
  4 Септември 2008
  За парите е топ.
   
 3. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,470
  7,457
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ок ама гледам по огласи кај нас толку се продава и обичниот 6400 ме интересираат конкретни бројки колку е поспор.
   

Сподели

Вчитување...