Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Intel Pentium Gold G5420 + Gigabyte H310M M.2 2.0

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Intel Pentium Gold G5420 + Gigabyte H310M M.2 2.0 - 3.000 ден.

Продавам сет од процесор и плоча за канцелариска употреба. Користени се околу 3 години. Плочата има слот за m.2 nvme, процесорот има hyperthreading.
specs за процесорот:
Base Frequency: 3.80 GHz
Cores: 2
Threads: 4
Processor Base Frequency: 3.80 GHz
Cache: 4 MB Intel® Smart Cache
Bus Speed: 8 GT/s
Graphics: Intel UHD Graphics 610
Sockets Supported: LGA1151
TDP: 54 W
specs за плочата: на линкот.

3000 денари.

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно