• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Intel Pentium G4560 - lga 1151

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.579
13.048
Ај сеа, мајнерите целерон употребуваат, не им треба хипертрединг. За некои цени шо тресеш зелени тресеш.
Абе ние тие во донации ги даваме ти ми објаснуваш приказни за мали деца, dual core пентиуми во 2022-ра година. Циркузи.
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Абе ние тие во донации ги даваме ти ми објаснуваш приказни за мали деца, dual core пентиуми во 2022-ра година. Циркузи.
Ти можеш и 8 јадрени да донираш, тоа незначи дека сите треба да ги донираат пентијумите.
И кажи и тоа на интеловци шо произведуваат уште целеронки.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.845
Мислења
911.527
Членови
32.578
Огласи
808
Најнов член
Vaskou
На врв Дно