Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Intel Pentium G4560 - lga 1151

Статус
Затворена за нови мислења.

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Ај сеа, мајнерите целерон употребуваат, не им треба хипертрединг. За некои цени шо тресеш зелени тресеш.
Абе ние тие во донации ги даваме ти ми објаснуваш приказни за мали деца, dual core пентиуми во 2022-ра година. Циркузи.
 

Bate Sase

Баниран/a
27 мај 2021
638
826
Недојдија
Абе ние тие во донации ги даваме ти ми објаснуваш приказни за мали деца, dual core пентиуми во 2022-ра година. Циркузи.
Ти можеш и 8 јадрени да донираш, тоа незначи дека сите треба да ги донираат пентијумите.
И кажи и тоа на интеловци шо произведуваат уште целеронки.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.763
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно