1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Intel Pentium g4500?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bobid1010, 24 Јули 2016.

 1. bobid1010

  bobid1010
  Intern

  52
  9
  19 Јули 2016
  Машко
  Сакав да купам едно евтино CPU и некој ми даде сугестија за g4400 ама гледам дека g4500 била од прилика иста цена но со подобро iGPU а јас планирав да го употребувам дека графичката ми е срање (GT 610).

  Неможев нигде да го најдам, ама го приметив ова на сетек: http://setec.mk/Computers-IT/PC-and-PC-equipment/Processor/Intel-Pentium-G4400-350GHz-Box33159

  Во името пишува g4400 ама колку што приметив доле во опиост има пишувано за g4500ка. Го има ова CPU на некое друго место или да ги прашувам во сетек кое го имаат?

  Sent from my Idol 3 using Tapatalk
   
 2. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Вo сет нaјубaвo дa си прaшaш.

  Sent from my LG-D620 using Tapatalk
   
  На nik0la_ и bobid1010 им се допаѓа ова.
 3. nik0la_

  nik0la_
  Practice makes perfect

  700
  1,244
  5 Јануари 2012
  Лично ми се има случено хардвер купен од сет да не одговара на описот на страната. Најдобро да си прашаш прво како што рече @STEFF
   
  На bobid1010 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,006
  3,636
  5 Декември 2009
  Машко
  Јави се и прашај, али штом пишува горе 4400 треба да е тој.
   
  На bobid1010 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  326
  194
  26 Мај 2007
  NoLifer
  4400 ,4500 е над 5000 .
   
  На bobid1010 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  516
  306
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Гледам одамна не е активна темата, ама ај да пишам.
  Дечки. Колку би коштал користен пентијум G4500?
   
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,269
  3,562
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  2000
   

Сподели

Вчитување...