Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Intel PC

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
232
654
Skopje
bristlebac додаде нов оглас:

Intel PC - 24.500 ден.

Продавам гејминг конфигурација, со нови и половни делови:
Mb - tuf b360 pro gaming
Cpu – i5 8500 + kuler arctic нов
Ram 2x8 HyperX Predator 3200 mhz novo
Nvme kingston 250gb + 1tb ssd ново
PSU Cooler Master MWE Bronze 650W
Case –blade 5 rgb fan - novo
Gpu -XFX Radeon RX 580 OC 8GB
Пожелно е да се подигне од Скопје, карго на ваша одговороност.
Можна опција со друга графичка, Radeon RX 570 ARMOR 4G OC

Видете го целиот оглас...
 

Атачменти

 • 20230817_221021.jpg
  20230817_221021.jpg
  827,5 KB · Прегледи: 88
 • 3.jpg
  3.jpg
  1 MB · Прегледи: 92
 • 4.jpg
  4.jpg
  1,7 MB · Прегледи: 84
 • 20230817_221955.jpg
  20230817_221955.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 92
Последна промена:

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
232
654
Skopje
Mb - tuf b360 pro gaming 2800 den
Cpu – i5 8500 4700 den
Kuler arctic 1000 den - novo
ram 2x8 HyperX Predator3200 mhz 2300den
Nvme Samsung 250gb 700 den
PSU Cooler Master MWE Bronze 650W - 2600 den
gpu -XFX Radeon RX 580 OC 8GB 4500 den
gpu - Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 3200 den
Case –blade 4 rgb – 2900 den novo
 

Атачменти

 • viber_image_2023-08-23_19-09-51-028.jpg
  viber_image_2023-08-23_19-09-51-028.jpg
  221,7 KB · Прегледи: 19
 • viber_image_2023-08-23_19-53-06-778.jpg
  viber_image_2023-08-23_19-53-06-778.jpg
  248,2 KB · Прегледи: 19
 • viber_image_2023-08-23_19-56-06-974.jpg
  viber_image_2023-08-23_19-56-06-974.jpg
  173,5 KB · Прегледи: 19

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.663
Мислења
946.881
Членови
34.140
Огласи
2.009
Најнов член
Kajko2004
На врв Дно