1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Intel NUC6CAYS (J3455)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ivan1500, 22 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,248
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Се работи за Intel NUC6CAYS купено пред неколку месеци од USA за $299.

  Доаѓа со:
  CPU: J3455
  Ram: Kingston 1x4gb DDR3L (со можност за да се достави уште една плочка од 4 или 8gb)
  SSD: Adata SU650 120GB.
  Кутија
  Полнач

  Го земав за проект но ништо не излезе од тоа па го користев околку 2-3 месеци дома како xpenology сервер.

  Секоја проценка е добредојдена, жал ми е да фаќа прашина.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,248
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Нека оди за 9к. Ако има заинтересирани слободно пишете.
   
 3. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,248
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Одлично Mini PC за 8500 мкд. Прифаќам и ако имате интересен производ за замена со слична вредност.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,248
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Викенд цена 6999.
   
  На neW1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  432
  1,248
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  @gokica си го ќари нук-от по цена од rpi со додатоци. Долго да те служи. Може да се затвори темата.
   
  На igor_xxxx и Oktar им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,382
  10,163
  13 Јуни 2009
  Да, веќе ќе пазарев RPi и арно што го забележав огласов во последен момент. NUC-от e за мојата ситуација царско решение. Посебно што немам многу време за конфигурирање и за учење. Како кец на десетка ми дојде уредчево. Благодарам.
   
  На igor_xxxx и ivan1500 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...