• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Intel LGA1200 Stock Cooler

 • Ја почнал/а темата
 • #1

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Здраво, ќе ве замолам за проценка на кулерчево, воопшто не е користено купено со i5 10400f.

После проценка оди на продажба.
 

goce03

Practice makes perfect
20 јануари 2015
1,010
1,753
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4690 & Gammaxx 200T
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
SSD Kingston Now UV300 120GB /HDD 1TB WD 64MB Caviar Blue
PSU
CM Masterwatt lite 700w
RAM
Patriot DDR3 2x8GB 1600MHz
Video card
Sapphire Nitro+ RX 580 8GB
Case
MS Cyclops V
Monitor
Philips 226V4LAB
OS
Win 7 64 bit
Кога го имало на лагер во Анхоч бил 330.

Не се исплати продажбата чувај го ќе ти се најде.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Кога го имало на лагер во Анхоч бил 330.

Не се исплати продажбата чувај го ќе ти се најде.
Во право си, не го размислив тоа како опција воопшто.

Благодарам за совет.

Се повлекува од продажба.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,632
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно