Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Интел конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
despotovikj додаде нов оглас:

Интел конфигурација - Проценка

Здраво на сите,

Ми треба проценка на следнава интел конфигурација
Сите делови се со 80% гаранција (користено 10 месеци)
Во прилог конфигурацијата со преостанати гаранции

Intel i5-11400F 2.6 GHz up to 4.6 GHz 3 години гаранција
ASUS PRIME H510M-A 2 години и 2 месеци
Kingston 250GB A2000 M.2 PCIe NVMe SSD 1 година и 2 месеци
HDD (без гаранција)
Kingston 8GB 2666MHz DDR4 Non-ECC CL19 DIMM 1Rx8 4 години и 2 месеци
GPU ASUS DUAL-RTX3060-O12G-V2 2 години и 2 месеци
Cooler Master MasterWat 750W...

Видете го целиот оглас...
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Бумп, Некој ?
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.565
3.154
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Intel i5-11400F 2.6 GHz up to 4.6 GHz 3 години гаранција -7.000
ASUS PRIME H510M-A 2 години и 2 месеци 3.000
Kingston 250GB A2000 M.2 PCIe NVMe SSD 1 година и 2 месеци-1.500
HDD (без гаранција) -нема податоци
Kingston 8GB 2666MHz DDR4 Non-ECC CL19 DIMM 1Rx8 4 години и 2 месеци-1.500
GPU ASUS DUAL-RTX3060-O12G-V2 2 години и 2 месеци - 20.000
Cooler Master MasterWat 750W 2 години и 2 месеци-4.500
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.438
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно