Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Интел компјутери

Статус
Затворена за нови мислења.

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
bristlebac додаде нов оглас:

Интел компјутери - 47.800 ден.

Се продаваат 2 копмјутери. Може комплет со монитор тастатура и маус кои се половни без знаци на користење (повеке модели). Едниот е интел 12 та генерација. Деловите не се отворени од кутија, земени за нова година од anhoch, само графичката е од сетек, на самите слики ќе ги видите деловите.
Се продава само комплет куќиште, деловите не се делат. Постои место за договор околу: цената која не е фиксна, и зависи според модели и големина на хард дискови и боја на куќиште и модел на куќиште. Се...

Видете го целиот оглас...
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
Се пресели во Пехчево :) со добро да му служи.
Screenshot 2023-01-17 123258.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Цена за интел 12та генерација 45.500, зимајте додека не сум ги отворил деловите, кај и да е деновите и тоа ке биде.
 
Последна промена:

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
INTEL 12та : cena 44.500 den.
ram: 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) RBG
MB Gigabyte B660M DS3H AX DDR4
CPU Intel Core i5-12400F A
Kingston SSD 512GB M.2 2280 SATA III SA 3080
PSU 650W Deepcool DN650 (New Version) 80Plus
ATX Mid Tower Case NZXT H510 4x120 Кулери - Половно без знаци на користење
GPU = ASUS TUF GTX1660S-O6G
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
515
303
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
Се пресели во Пехчево :) со добро да му служи.
Погледнете го атачментот 121304
Мислењето е автоматски споено:

Цена за интел 12та генерација 45.500, зимајте додека не сум ги отворил деловите, кај и да е деновите и тоа ке биде.
чудно се уште се мислам, дали постои народ во Пехчево,се мислев само дека сум јас само.
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
Има многу членови од Пехчево, само немаат сите доволно мислења и реакции. Секогаш таму имало луѓе што знаат што се компјутери па и ригови имаат само што не им се растураат ;) сеуште...
Голем поздрав до Страшко(y)
 
Последна промена:

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
Повеќе членови се заинтересирани да земат без графичка, тогаш за членовите може и без графичка.
Mb Asus B660m-a
Cpu : i5 12400f
Ram : 2x8Gb 3200 RGB
SSD : 1TB NVME Samsung 980
ATX Mid Tower Case NZXT H510 2x120 Кулери
PSU -Gigabyte GP-P750GM
GPU = ASUS TUF GTX1660S-O6G
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.284
1.031
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Повеќе членови се заинтересирани да земат без графичка, тогаш за членовите може и без графичка.
Mb Asus B660m-a
Cpu : i5 12400f
Ram : 2x8Gb 3200 RGB
SSD : 1TB NVME Samsung 980
ATX Mid Tower Case NZXT H510 2x120 Кулери
PSU -Gigabyte GP-P750GM
GPU = ASUS TUF GTX1660S-O6G

Ako si zainteresiran moze trampa da pravime so
Lenovo thinkpap e14 so 16gb ram, i5-11gen 512 nvme. Malce koristen


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
718
Skopje
Половен, склопен пред една недела со локална гаранција:
maticna - ASUS PRIME H510M-A - гаранција
ram: 16GB 2x8 DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast - гаранција
CPU - Intel Core i5 -11400F - гаранција
Kingston SSD 512GB M.2 - гаранција
1tb seagate 7200rpm - гаранција
PSU 650W Deepcool DN650 (New Version) 80Plus - гаранција
ATX Micro Tower Case Genesis Irid 353 Gaming + 3 Кулери
graficka - sapphire nitro plus 580 8gb special edition - 1 месец гаранција
Цената може да бите по договор, грубо околу 32к.
 

Атачменти

 • 327673145_441645078088857_3252538725931344687_n (1).jpg
  327673145_441645078088857_3252538725931344687_n (1).jpg
  392,3 KB · Прегледи: 38
 • 327764453_561398775889077_3090089228219855676_n.jpg
  327764453_561398775889077_3090089228219855676_n.jpg
  163,7 KB · Прегледи: 39
 • 20230204_112759.jpg
  20230204_112759.jpg
  959,1 KB · Прегледи: 40
 • 20230204_112830.jpg
  20230204_112830.jpg
  1 MB · Прегледи: 40
 • 20230204_112839.jpg
  20230204_112839.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 38
 • 20230204_114529.jpg
  20230204_114529.jpg
  1 MB · Прегледи: 39
 • viber_image_2023-01-31_00-16-34-547.jpg
  viber_image_2023-01-31_00-16-34-547.jpg
  224,4 KB · Прегледи: 36
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.500
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно