• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Intel i7-4790 Quad Core (8M Cache, up to 4.00 GHz)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Продавам процесор Intel i7-4790 Quad Core (3.6 GHz, 8M Cache, up to 3.90 GHz), 4 Cores and 8 Threads, LGA 1150 84w, во одлична состојба како нов.

Цена: 5300 ден.
Достава низ цела Македонија.

i7.jpg

Контакт: 076476-017
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно