1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Intel i5 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 18 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Ако може проценка на следната конфигурација:

  1. Процесор - Core i5 4460 со водено ладење CM Seidon 120M
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150
  3. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24)
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0
  6. Куќиште - CM Storm Trooper
  7. Напојување - CM GX750

  Има опција и SSD SAMSUNG 840EVO 128GB.

  Козметички е во одлична состојба. Ќе следуваат и фотографии.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  979
  1,108
  9 Јуни 2015
  Машко
  1. Процесор - Core i5 4460 со водено ладење CM Seidon 120M - 6000
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150 - 2000
  3. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24) - 1500
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1200
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4500
  7. Напојување - CM GX750 - 2200
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Ако се најдат купувачи за деловите може да се подели конфигурацијата и да се продаде на делови.
  Засега има пријавен за графичката карта.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  За следните делови има заинтересирани:
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150 - 2000
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1200
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700
  7. Напојување - CM GX750 - 2200

  Доколку се најдат заинтересирани за следните делови, одaт сите на продажба веднаш
  1. Процесор - Core i5 4460 со - 4200
  посебно - водено ладење CM Seidon 120M - 1800
  3. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24) - 1500
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4500
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Ќе започнам со испраќање како што добивам податоци.

  За следните делови има заинтересирани:
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150 - 2000
  7. Напојување - CM GX750 - 2200
  1. Процесор - Core i5 4460 со - 4200
  3. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24) - 1500


  Oстануваат уште:
  - CM Seidon 120M - 1800
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4500
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1200 ( се откажа купувачот заради лични причини)
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700 ( се чека да се извадат податоците па оди на продажба веднаш после тоа. Од понеделник )
   
  Последна промена: 28 Јуни 2019
 6. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Статус:
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150 - продадено
  7. Напојување - CM GX750 - 2200 - продадено

  Oстануваат уште:
  1. Процесор - Core i5 4460 со - 4200 - заинтересираниот се двоуми.
  2. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24) - 1500 - заинтересираниот се двоуми.
  3. CM Seidon 120M - 1800
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1200
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700 ( се чека да се извадат податоците па оди на продажба веднаш после тоа. Од понеделник )
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4500
   
  Последна промена: 2 Јули 2019
  На Dzver007 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
 8. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Статус:
  2. Матична плоча - ASUS Z97-P LGA1150 - продадено
  2. Рам меморија - 8GB DDR3 1333 (9-9-9-24) - продадено
  7.Напојување - CM GX750 - продадено


  Oстануваат уште:
  1. Процесор - Core i5 4460 со - 4000 - заинтересираниот се двоуми.
  3. CM Seidon 120M - 2000
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1200
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700 ( се чека да се извадат податоците па оди на продажба веднаш после тоа. Од понеделник )
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4500
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
 10. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  1. Процесор - Core i5 4460 - 3500
  3. CM Seidon 240M (со 2x120mm Corsair 120mm од Corsair H105, малку користени) - 2200
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1500
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4300
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Остануваат:

  3. CM Seidon 240M (со 2x120mm Corsair 120mm од Corsair H105, малку користени) - 2200 (oдговара на i9 9900K конфигурација)
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1500
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4000
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Остануваат:

  3. CM Seidon 240M (со 2x120mm Corsair 120mm од Corsair H105, малку користени) - 2200 (oдговара на i9 9900K конфигурација)
  5. Хард диск - 500GB WDC WD5000AAKX-08U6AA0 - 700
  6. Куќиште - CM Storm Trooper - 4000

  Резервирана:
  4. Графичка карта - Gigabyte GeForce GTX560 1GB - 1500
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,942
  5 Јули 2013
  Продадено е комплет на еден купувач надвор од форумот. Може клуч.
   
Слични теми
 1. bobipp
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  526
 2. wikkumane
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  1,422
 3. -Ata-
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,166
 4. MarijanMK
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,501
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  738
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...