1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Intel i5-6400 + Gigabyte Z170X + 8GB DDR4 + SSD M.2 Toshiba 128gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 16 Мај 2020.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  115
  21 ноември 2009
  Машко
  Се продава плоча Gigabyte Z170X-Gaming 3, комплет со процесор Intel i5-6400 Skylake Quad-Core, Samsung 8Gb DDR4 2133Mhz и SSD M.2 128Gb Toshiba. Деловите се половни, комплетно исправни, не многу користени.

  Спецификации на матична плоча:
  - Supports 7th / 6th Generation Intel Core CPU
  - Dual Channel DDR4, 4 DIMMs
  - Intel® USB 3.1 with USB Type-C
  - 3-Way Graphics Support
  - Dual PCIe Gen3 x 4 M.2 (PCIe NVMe & SATA SSD support)
  - 3 SATA Express Connectors for up to 16Gb/s
  - 115dB SNR HD Audio with Built-in Rear Audio Amplifier
  - Killer E2200 Gaming Networks
  - High Quality Audio Capacitors and Audio Noise - Guard with LED Trace Path Lighting
  - APP Center Including EasyTune and Cloud Station Utilities
  - GIGABYTE UEFI DualBIOS Technology

  Плочата оди комплет со кутија и сите пропратни делови, цд, упатства + гратис кулер за процесорот.
  Цена: 12500ден. (комплет) фиксно
  Контакт: 076/476-017 Петар
  Достава низ цела Македонија

  IMG_20200515_210307.jpg IMG_20200515_210028.jpg
   
  Drakesis, Ребро, dLt-Ed и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  115
  21 ноември 2009
  Машко
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  115
  21 ноември 2009
  Машко
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  115
  21 ноември 2009
  Машко
  Останата е само плочата Gigabyte Z170X-Gaming 3

  Цена 3600 ден.
  Достава низ цела Македонија
   
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  115
  21 ноември 2009
  Машко
Слични теми
 1. gokica
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,242
 2. tomaso

  Проценка Gigabyte GA-Z170X + i5 6600

  tomaso, 24 Мај 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,043
 3. RagingDemon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  608
 4. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  785
 5. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  733
Вчитување...

Сподели

Вчитување...