• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Интел десктоп конфигурација

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
111
146
xbl9k додаде нов оглас:

Интел десктоп конфигурација - Проценка

Здраво, барам проценка на следнава конфигурација:

cpu: i7 4790
mb: Asus Pro Gamer z97
ram: 2x4gb kingston hyperx blue 1600 mhz 2x4 gb corsair vengeance lp 1600 mhz = 16gb ddr3
ssd: intenso 120 gb
hdd: seagate 1tb 7200 rpm
psu: 650w
case: coolermaster k350

Видете го целиот оглас...
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.382
2.790
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
cpu: i7 4790- 3.500 ден
mb: Asus Pro Gamer z97- 2.500 ден.
ram: 2x4gb kingston hyperx blue 1600 mhz 2x4 gb corsair vengeance lp 1600 mhz = 16gb ddr3- 4*800=3.200 ден.
ssd: intenso 120 gb -800 ден.
hdd: seagate 1tb 7200 rpm 1000-1.200 ден.
psu: 650w - бренд/спецификации ???
case: coolermaster k350- 1.200 ден.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
111
146
може и на делови ако има некој заинтересиран.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.163
Мислења
894.914
Членови
31.879
Огласи
341
Најнов член
Дарко Булдиоски
На врв Дно