1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

INTEL Core2Duo E8400 или INTEL Core2QUAD Q8200?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Drakso, 19 Мај 2009.

 1. Drakso

  Drakso
  Intern

  39
  0
  22 oктомври 2008
  епа ке купувам нов компјутер па овие процесориве се слични во цената па ако може ваш совет:D
   
 2. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Вака сега. Како што ти предложив, за играње многу подобро ти е E8400, а за рендерирање видео/слики, по исплатливо е Q8200.
   
 3. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  За каква намена ќе го користиш компјутерот?
   
 4. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  @PilGriM, за игри ќе го користи.
   
 5. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Dual core дефинитивно :bravo:
   
 6. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  271
  5 Април 2018
  Машко
  Пробував да ставам е8400 на плоча фоксикон на која со последен упдате требаше да го подржува и не го читаше.
  Многу чуден процесор.
   
 7. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,584
  4,040
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Провери да не има некој извиткан пин.
   
 8. krema

  krema
  Professor

  10,773
  10,328
  24 Јуни 2009
  Машко
  До фоксиконот ќе да е!
   
 9. Saso PC

  Saso PC
  Gaining Experience

  163
  271
  5 Април 2018
  Машко
  Не знаеле дека така треба да ја крстат
   
 10. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  У црква ли е крстена?
   
Слични теми
 1. sdarko
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  2,068
 2. D3N1EL
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,872
 3. maci
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  412
 4. Loaded_Dice
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  605
Вчитување...

Сподели

Вчитување...