Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz)

Статус
Затворена за нови мислења.

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Вајкинг додаде нов оглас:

Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz) - 1.000 ден.

Продавам половен процесор Core i7 5820k. Уредот е 100% исправен, се продава бидејќи ја продадов матичната плоча.
Total Cores: 6
Total Threads: 12
Processor Base Frequency: 3.30 GHz
Max Turbo Frequency: 3.60 GHz
Cache: 15 MB Intel Smart Cache
Lithography 22 nm
TDP: 140 W
Socket Supported: LGA2011-3
Цена: 1000 денари

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.280
4.255
Скопје
hackitfree.github.io
Браво. За ова е форумов а не за заработка од скалпирање. Не му треба на човеков - го продава - за живо џабе.
Сигурен сум кога ќе го прочитаат ова повеќе членови - брзо ќе отиде..
Се надевам дека и мојов коментар ќе придонесе кон освежување на огласов и побрза продажба...(y)
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.280
4.255
Скопје
hackitfree.github.io

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.662
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Зошто би бил лош избор ако имаш или евтино плоча можеш да најдеш ? 6 јадра - исто како Рајзенче 1600 или 2600 да имаш . За 1000ден еејјј !

View: https://youtu.be/VwDZ4lVSd8g
За 1000 денари можеш да го врзеш на привезок. Најди плоча и види колку пари е па направи математика колку чини некое друго помодерно комбо со 6 јадра половно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно