1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Intel Core 2 Duo P7450

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од kristijan_m75, 9 Април 2020.

 1. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
  Се продава следниов процесор за лаптоп

  Intel Core 2 Duo P7450
  Clock Rate 2130 MHz
  Front Side Bus 1066
  Level 2 Cache 3 MB
  Number of Cores / Threads 2 / 2
  Max. Power Consumption (TDP = Thermal Design Power) 25 Watt
  Transistor Count 410 Million
  Features 45 nm1.05-1.15V
  Die Size 107 mm2
  Max. Temperature 90 °C
  Socket PGA478
  Features Intel 64, Enhanced Speedstep, Execute Disable Bit
  64 Bit 64 Bit support

  цена 500 денари
   
 2. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко
 3. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  537
  367
  22 Март 2016
  Машко

Сподели

Вчитување...