• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Intel C2D 8600 Ревизија "E0"

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Нова тура 45nm чипови под код "E0"

E8600 e оверклокиран од 3.33Ghz на 3.9ghz со стандардна волтажа(1,192v):па на 4.45ghz со 1.392 волтажа:И на 4.57 со 1.488v:
Зделано со Skythe Infinity кулер:
Со вода,нитроген или слично фризирање до бесвест ќе може:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,019
Мислења
854,680
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно