Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Intel & AMD

Статус
Затворена за нови мислења.

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
232
652
Skopje
bristlebac додаде нов оглас:

Intel & AMD - 25.000 ден.

Prodavam 2 kompjuteri moze so i bez graficka. Po moznost da ze podignat od Skopje. Kargo na vasa odgovornost.
Konfiguracija intel : cena 23.900 bez gpu
Mb - asrock z370 taichi
Cpu - i7 8700k + cooler be quiet pure rock 2 black
Ram - 2x8 HyperX Predator 3200mhz
Nvme kingston 1tr novo 36 meseci garancija
PSU 700W Cooler master
CASE -NZ XT H510 belo novo
GPU - ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING
cena 34.500 so gpu

Konfiguracija AMD: cena 20.900 den.bez gpu
maticna, cpu i ram se kupeni od anhoc...

Видете го целиот оглас...
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
232
652
Skopje
MB MSI b450m-a pro max
CPU AMD Ryzen 5 3600x +Wraith Spire Cooler
ram – 2x8 gb Kingston fury 3200mhz -garancija do 2025god
SSD M.2 Kingston NV2 NVMe 500GB PCIe 4.0 36 meseci garancija
PSU - 550W Deepcool DN550 - 80Plus Black novo- 36 meseci garancija
CASE -irid 503 +6 fanovi arbg 120 - novo - garancija 12 meseci
GPU - ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING
Cena do ponedenik 29.500 denari
 

Атачменти

 • 1.jpg
  1.jpg
  210 KB · Прегледи: 40
 • 2.jpg
  2.jpg
  239 KB · Прегледи: 40
 • 3.jpg
  3.jpg
  244,4 KB · Прегледи: 38
 • 4.jpg
  4.jpg
  202,5 KB · Прегледи: 33
 • 5.jpg
  5.jpg
  205,4 KB · Прегледи: 34
 • 6.jpg
  6.jpg
  235 KB · Прегледи: 35

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
232
652
Skopje
MB MSI b450m-a pro max
CPU AMD Ryzen 5 3600x +Wraith Spire Cooler
ram – 2x8 gb Kingston fury 3200mhz -garancija do 2025god
SSD M.2 Kingston NV2 NVMe 500GB PCIe 4.0 36 meseci garancija
PSU - 550W Deepcool DN550 - 80Plus Black novo- 36 meseci garancija
CASE -irid 503 +6 fanovi arbg 120 - novo - garancija 12 meseci
GPU - ROG-STRIX-RX5700XT-O8G-GAMING
Cena do ponedenik 29.500 denari
Сега се продава само АМД. Може и на делови, ако има заинтересирани пишете. Деловите што се половни се купени од форум, за другите имам писмена гаранција и кутии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.623
Членови
34.092
Огласи
1.976
Најнов член
PERE11
На врв Дно