1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интел 1151 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од borcep, 12 Декември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Се продава следната конфигурација Интел с.1151 составена од нови и половни делови:

  - CPU Intel Celeron G3930
  -MB Gigabyte H110
  -VGA MSI RX470 4GB
  -RAM 2x4GB DDR4 G Skill
  -PSU Antec VP500
  -HDD 1TB WD Blue
  -Case SAMA Inpower Black Gold 7 со прозирна страница
  и 120мм Xigmatek кулер на издув.


  Деловите се исправни, термална паста променета на графичката, смарт ок на HDD.
  Рамот и куќиштето се нови со валидни гаранции.

  Пар сликички
  [​IMG]

  [​IMG]

  Fortnite на медиум подесувања ~80-90FPS

  [​IMG]

  Цената е 10500ден, за замени не сум заинтересиран.
  Повеќе информации во порака или на 071235552.
   
  ARMac, GGTT1, Lokvan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Клуч.
   
  Последна промена: 17 Декември 2019

Сподели

Вчитување...