1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

instant aticles како да креирам Payout

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Marjan Big Dickovski, 3 oктомври 2017.

Тагови:
 1. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  89
  57
  21 ноември 2012
  Машко
  Како сте задоволни од instant articles? Дали добивте поголем рич на вашите fanpege-ови? И дали дневната заработка ви е драстично различна од онаа кога користевте други реклами?
   
 2. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  добар е зашто не треба на реклама да ти стисне за да добирш пари. Ричит е многу паднат намерно поради тоа што сите користат фб пејџови за реклама на нивните страници и сега плати си буст на фб па клати добиј си рич


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 3. tomi

  tomi
  Guru

  9,921
  8,995
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Се си функцкионира перфектно, многу повеќе пари се прават со IA намест со адсенсе, се сменија сите работи гоогле ке изгуби многу адверајзери и паблишери сега коцката е во ФБ. Ричот е значително паднат но сепак е ок, јас сум задоволен
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,001
  551
  8 Мај 2010
  IA се покажа како добра замена на адсенс, ричот е намален да, но заработката може да се каже дека е дупла за разлика од адсенс.
   
 5. Marjan Big Dickovski

  Marjan Big Dickovski
  Intern

  30
  6
  3 oктомври 2017
  Машко
  дали да користам во исто време адсенде и IA или да оставам само едно. Дали си пречат еден на друг?


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 6. tomi

  tomi
  Guru

  9,921
  8,995
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  не си пречат адсенсе ке ти го гледаат десктоп усерите а тие од мобилен ке си отвараат IA
   
  На Marjan Big Dickovski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Intern

  61
  5
  10 ноември 2017
  Машко
  Мора да се плати или е бесплатно? Иза оваа реклама што е битно(like,coomrnt .itn)
  Однапред благодарам
   
 8. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  89
  57
  21 ноември 2012
  Машко
  Дечки @tomi , @pipelin дајте некое инфо како терате со IA, дали се оди како подмачкано, или ричот не е уште подобрен?
   
  На novITuser му/ѝ се допаѓа ова.
 9. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,001
  551
  8 Мај 2010
  Ричот крш, ИА разочара. На почеток беше одлично, ама сега некако нема ефект некој.
  И сега имаат нови правила тука:
  Bei Facebook anmelden | Facebook

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Makedonec^ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  89
  57
  21 ноември 2012
  Машко
  Значи не се исплаќа сам да тераш со ИА а камо ли ко што знам што тераа преку "маркетинг посредници" од други земји кој им зимаа до 20% од добивката за да им биде IA преку нив регистрирано.
   
  На novITuser му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tomi

  tomi
  Guru

  9,921
  8,995
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Се гура ама со буткање, пред некој ден македонија ја фати сериозен бран на буткање на IA па многу од тие што работеа останаа без нивните IA. Пополека но сигурно сите си бегаат од FB...

  Пари се прават само со големи пејџови, ако имаш милост од FB да ти пушти reach и на тоа се сведува се...

  FB почна да цели се поеке да има FB ADS и да им се плаќа на нив наместо на Page owner-и за промоција на текстови, артикли и тн... се менува играта комплетно
   
  На pipelin и Makedonec^ им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...