• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

install codecs & mp3

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vj_vip

Intern
17 април 2007
83
0
Ej ve molam pomognete da go resam problemov pri instalacija na kodeci i mp3 na ubuntu, ne mozam nikako .....
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Кога ќе пробаш да пуштиш некој формат што не е порджав автоматски ти побарува кодеци и автоматски наоѓа на интернет. Ти само треба да штиклираш и Apply и готово
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Види дали ти е уклучен multiverse repository и упдејтирај ја датабазата со програми, мора да те праша.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,117
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно