1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Инсталирање софтвер

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од BadGirl007, 28 Март 2019.

Тагови:
 1. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Како да инсталирам софтвер кој нуди неколку дена тријал верзија повеќе пати на исти компјутер? :devil:
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе си платиш и нема да имаш никаков проблем.
   
 3. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  838
  1,386
  12 Септември 2013
  Машко
  Кој софтвер?
   
 4. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Protonvpn.com :geek:
   
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  Најди друг VPN, има милион.
   
 6. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Ретко кој работи за стримање Нетфликс (УС). И скоро сите имаат годишни супскрипции, што мене не ми е потребно во моментов.

  Ако го деинсталирам и пак инсталирам нема да може?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Секако дека нема да може, од каде ти идејата дека би можело?
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Од cerebrum-от. I guess...
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,014
  9,651
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па пробај, можеби ќе може.
   
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Во теорија би можело да може, зависно од софтверот, ако активацијата на триалот се врши локално на компјутерот. Во тој случај треба да чепкаш по регистри, да чистиш фолдери и конфигурациски фајлови. Кај некои софтвери е возмоно, кај некои не е.
   
 12. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  341
  290
  21 Мај 2017
  Машко
  Избриши го со Advanced Uninstaller PRO
  Инсталирај пак.
  Ако нејќе форматирај го пц-то и инсталирај нов ОС па пробај пак.
  Ако нејќе ни така тркни купи нов пц и пробај пак.
  Ако нејќе оди кај комшијата прашај за Wifi пасс и преку неговитот нет активирај нов триал :)
   
  На barneymk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,781
  13 Јануари 2014
  Машко
  Конкретно Proton VPN има loophole за кој се свесни ама не го затвараат. Имено, кога ќе се регистрираш еднаш со mail адреса, имаш една недела trial за премиум пакетот. После тоа те враќа на бесплатниот, кој инаку има пристап до сервери во Америка.

  Арно ама, никој не ти брани да си правиш нови акаунти со нови mail адреси секоја недела кога ќе ти истече премиумот.

  Се надевам не прекршив некое правило на форумов со муабетов, не е дека ширам пиратерија или нешто ама не е баш најпоштен начин.
   
  На Justice for All и BadGirl007 им се допаѓа ова.
 14. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Се одлучив за оваа опција, најисплатлива ми е.
  Конечно се појави некој со одлично решение за мојов проблем.
  Gracias! :inlove:
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Ова секако ми беше опција да го пробам + бришење на софтверот. :monster: Иако сум малце скептик, ама ќе се обидам. :kiss:
   
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,781
  13 Јануари 2014
  Машко
  Немаш потреба од бришење на софтверот. Само логирај се со нов акаунт.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,466
  12,641
  2 Август 2012
  Машко
  Run as date од Nirsoft

  Ако не ти работи вака тогаш откажи се и плати го. Друга алтернатива е да си направиш system image (без програмата, нормално) и да го враќаш после истекот на пробниот период.
  Што е многу непрактично при што ги губиш сите програми инсталирани после системскиот имиџ.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Run as date ке ти ги сјебе сите дигитални сертификати и нема да може да ги отвори најголемиот дел од сајтовите на интернет.
   
 19. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,466
  12,641
  2 Август 2012
  Машко
  Од каде сега ова? Run as date е standalone програмче од Nirsoft

  RunAsDate - Run a program with the specified date/time
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,255
  8,653
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Aaaa izvini, функционирало на ниво на апликација, јас помислив дека е на ниво на оперативен систем. Во тој случај океј е и ова би било најоптимално решение за колешката што не и се плаќа лиценца за софтвер.
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,466
  12,641
  2 Август 2012
  Машко
  Да де

  RunAsDate intercepts the kernel API calls that returns the current date and time (GetSystemTime, GetLocalTime, GetSystemTimeAsFileTime, NtQuerySystemTime, GetSystemTimePreciseAsFileTime), and replaces the current date/time with the date/time that you specify.

  Следно нешто на кое не се сетив е Sandboxie > Run Sandboxed.
  Маната овдека е што се губат сите промени после затворање на Sandboxie но може да се зачува креираниот фајл надвор од изолираната околина.
  Може и да се направи перманентно да работи ама ова ја надминува моменталната тема.
   
 22. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,639
  2,486
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Free планот на Protonvpn ти дава 3 сервери бесплатно, од кои еден е од Америка.
  Со американскиот би требало Нетфликс да си работи и после седумте дена?
   
 23. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,781
  13 Јануари 2014
  Машко
  Мислам дека ја искомплициравте за џабе. Премиумот кој трае 7 дена е врзан со акаунтот, не со датумот на инсталација.

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На BadGirl007 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Не работи Нетфликс на Free планот, а и да работи брзината е премала. Само на премиум сервери може да се стрима. :zombie:
   
 25. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Ќе пишам тука...

  Free ВПН со Турска ИП адреса? Само за едно користење ми е. Ги пролистав скоро сите, но не најдов... :sick:
   

Сподели

Вчитување...