• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инсталирани нови екстензии

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Инсталирани се неколку нови екстензии на форумот. Ако забележите било какви проблеми во преводот и функционалноста на истите, пишете тука. :)

Image resizer
Оваа екстензија ги намалува сликите со голема резолуција во помала која ќе ја собере на вашиот екран. Нормално, ако сакате да ја видите сликата во оригинална големина, кликнете на текстот над сликата.

Auto Media Embedding
Оваа екстензија ги препознава линковите од бесплатните видео сервиси и ги претвора во видео feed. За да додадете видео feed, доволно е само да го ископирате целосниот линк и да го додадете во вашиот одговор без да додавате никакви тагови пред и после линкот. Подржани се YouTube, Myspacetv, Google Video, Bolt, iFilm, Yahoo, Dailymotion, Amazon и MetaCafe.

Топ статистика
Нема што да се објаснува :)) ...освен дека можете да ја исклучите топ статистиката ако не ви е потребна. Клик на стрелката до "Топ статистика" > "Исклучи топ статистика". За да ја вклучите повторно, изберете "Вклучи топ статистика" од "Брзи линкови" менито.

Ajax регистрација
Ја олеснува регистрацијата со тоа што додека ја пополнувате формата за регистрација, ве известува дали е точно пополнета.
Сите нови екстензии кои ќе бидат инсталирани во иднина ќе бидат додавани во оваа тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,595
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно