• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Instalacija Skype i MSN

  • Ја почнал/а темата
  • #3

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Mislam deka i ovoa e dobro ne znam.
Inaku o T-mobile ima za 200den. 10MB traffic za mobilen so e solidno ako koristes samo Skype ili MSN, A od Cosmofon mislam deka bese 100den. 2MB....... U sekoj slucaj vazno e da se druzeme:bravo:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Mislam deka i ovoa e dobro ne znam.
Inaku o T-mobile ima za 200den. 10MB traffic za mobilen so e solidno ako koristes samo Skype ili MSN, A od Cosmofon mislam deka bese 100den. 2MB....... U sekoj slucaj vazno e da se druzeme:bravo:
Ти си втора особа која тврди дека Т-мобиле дава интернет услуги. Односно 10 МБ за 200 денари. Овде е споменато за тој интернет од 200 денари. Работата ми е што дали е ова новина некоја од Т-Мобиле, или пак не сум знаел за ова претходно.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Еј браво за ова. Неколку дена го имам NOKIA N73 и само за почетните подесувања, инсталација на антивирус, MSN, Skype и неколку други апликации потрошив 23Мб а сметката ми рипна за преку 500-600 денари. Колку точно ми наплатиле ќе проверам на деталната сметка, но со овој пакет 10Мб за 200 денари мислам дека повеќе се исплати за користење на Skype и MSN.

BTW Редовни цени на Т-Мобиле:
GPRS - 1MB / 30 денари

WAP
Првите 100 kb се тарифираат:
Сесија до 10 Kb 6 ден.
Сесија до 100 Kb 12 ден.
Секои наредни 100 Кb 6 ден.

ДДВ не е вклучен во цените.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Абе нели имаше онлајн верзија на скајп што беше бесплатна, и беше супер за мобилни со wi-fi али мислам дека е оноа триал-верзија, и треба кат тат да се прати... Сега ако има нешто друго, за тоа незнам...
 

Zimrie

Gaining Experience
11 април 2008
492
118
fring има тоа што треба за чет, има и за skype и други, има и за twitter
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,904
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно