• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инсталација на XP од USB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
дали некој може да ми каже како да инсталирам XP од USB стик? направив да биде бутабилен стикот, ставив виндовс на него и ко ке наместам да се бутира од него прво се појавува црн екран на кој што пишува да ги извадам сите дискови?!?!? ако некој знае како да се справам со ова нека пише!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
па јас ко што видов има... дека го наместив да се бутира од USB ама ко ке тргне... устври не трга :D туку си кажува тоа што си кажува
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Снимај си image од XP на компјутерот и после со UltraISO можеш да го пренесиш на USB
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

killerlOOp

Intern
24 ноември 2007
23
0
ок фала многу ќе пробам деновиве и ќе ви пишам дали работи ако не работи зашто не работи и слични податоци!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,946
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно