• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Instalacija na Webmin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
abe nov sum u linux i si igram sea so webmin mi treba da go menadziram dhcp serverot.na www.webmin.com stranata ima download kako rpm package ali so da pravam koa ke go spustam na disko koja e rpm sintaksata za spusteni rpm packages za nivna instalacija???
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Mislam deka so

rpm -Uvh webmin.rpm

Kje se instalira.. ne sum instaliral raboti preku RPM pa nemozam za sigirno da kazam
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,000
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно