• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Instalacija na Visual Studio 2005???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

angelce

Intern
13 јуни 2008
26
0
Zdravo do site,
imam eden problem i mi treba pomosh.
Nekolku dena se obiduvam da instaliram Visual Studio 2005, instalacijata zapocnuva dobro i za kratko se prekinuva pokazuvajki mi eden dijalog box da vnesam cd so Visual Studio 2005. A instalacijata ja pravam so cd od VS 2005. Ne znam vo sto e problemot. :zbunet3: Na kompjuterot nemam instalirano niedna prethodna verzija na VS, imav prethodno no posle formatiranjeto eve ne mozam da instaliram.
Blagodaram odnapred za sekoj sovet.
Se najubavo !!!
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Инсталацијата не ти како што треба, и мене ме зафркаваше вака едно CD, па си земав од другар друго CD и си завршив работа со него. Значи најди си друго CD од кое ќе го инсталираш VS 2005.
 

vetervomagla

Intern
20 септември 2008
13
0
Проблемот е во името на ДВД-то. Името мора да му биде "DVD1". Ќе треба да го прережеш и да му ставиш име на дискот "DVD1".
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,762
Мислења
850,108
Членови
29,465
Најнов член
Sim93
На врв Дно