• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инсталација на Убунту 8.04

Статус
Затворена за нови мислења.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
А имам едно прашање,бидејќи јас имам 2 партиции C,D Јас можам да направам resize од било која така?И пишува дека Swamp партиција треба да биде 2 пати поголема од рамот,значи ако имам 1,2гб рам треба да биде 2гб Swamp?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
А имам едно прашање,бидејќи јас имам 2 партиции C,D Јас можам да направам resize од било која така?И пишува дека Swamp партиција треба да биде 2 пати поголема од рамот,значи ако имам 1,2гб рам треба да биде 2гб Swamp?
Од секоја можеш, но не би ти препорачал од Ц да кратиш оти windowsот е малце глуп и може да зафркне, а за SWAP така е препорачливо, оно може и без SWAP да работи, ама за секој случај стави и малце SWAP, ако немаш доволно простор барем 256МБ напрај за SWAP,

позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,520
Членови
29,480
Најнов член
EnemyUnit
На врв Дно