• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Инсталација на Joomla на IIS

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Prv del:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=7-r7zc8RaPU"]YouTube - Installing Joomla CMS on Windows 2003 with IIS Part 1 of 3[/ame]

Vtor del:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=47IzmUMfRok&feature=related"]YouTube - Installing Joomla CMS on Windows 2003 with IIS Part 2 of 3[/ame]

Tret del:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=tE4T32eMdQ0&feature=related"]YouTube - Installing Joomla CMS on Windows 2003 with IIS Part 3 of 3[/ame]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,818
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно